Типи котельних

Котельні можуть поділятися за способом відпуску тепла (водогрійні, парові, перегріта вода, термомасляні), за призначенням (опалювальні, технологічні), за видом використаного палива (газові, дизельні, газодизельні, мазутні, газо-мазутні, твердопаливні), за варіантами виконання (блочно-модульні, дахові, стаціонарні, прибудовані, вбудовані). Мета у котелень завжди одна – це вироблення тепла для подальшого його використання.

Котельня, на якій стоять парові котли, що використовують рідке паливо (мазут, дизельне паливо, нафту різного виду, відпрацьоване мастило тощо), повинна мати відповідні склади палива і установки підготовки цього палива до спалювання в котлі. Здебільшого це зводиться до підігріву рідкого палива, щоб його можна було розпорошити в пальниках для повного спалювання в топці котла.

Котельня, на якій стоять котли, що використовують тверде паливо (вугілля, торф, деревні відходи тощо), окрім складів палива і підготовки його до спалювання, повинні мати цехи або установки золовидалення, оскільки спалити повністю тверде паливо не вдається. Крім того, велику увагу треба приділяти очищенню димових газів від продуктів згоряння, точніше сказати від продуктів неповного згоряння палива (сажі тощо).

Парові котельні

Парові котельні – це такі котельні, відпуск тепла в яких відбувається через вироблення котельнею насиченої або перегрітої пари. Парові котельні здебільшого завжди є суто виробничими котельнями, в яких передбачається подальше використання пари для виробничих потреб, або ж виробничо-опалювальними, в яких поряд з виробничим навантаженням присутнє опалювальне.

Парова котельня може бути виконана в різних варіантах виконання, це може бути блочно-модульна котельня, стаціонарна котельня, відповідно, як один, так і інший варіант може бути виконаний як окрема котельня, так і прибудована котельня, залежно від бажання Замовника і від умов конкретного підприємства.

Парова котельня також може працювати на різних видах палива якось на газу (природний газ, скраплений газ), на дизельному паливі, на мазуті, мати два види палива: основний і резервний, або аварійний (газодизельні, газо-мазутні). Також паливом можуть слугувати різні види твердого палива (деревні відходи, вугілля тощо) і можливо різні види альтернативного палива.

Водогрійні котельні

Водогрійні котельні – це такі котельні, відпуск тепла в яких відбувається через воду, що нагрівається в котлах. Водогрійні котельні здебільшого є опалювальними, виробниче навантаження за допомогою води використовується вкрай рідко. Водогрійні котельні здебільшого використовують за параметрів води, що нагрівається, до 115 ºС. Крім того, є котли, які використовують так звану перегріту воду, тобто воду під тиском, що дає змогу її нагріти до температури понад 115 ºС.

Водогрійна котельня може бути виконана в різних варіантах виконання, це може бути блочно-модульна котельня, дахова котельня, стаціонарна котельня, може бути як окрема, так і прибудована, залежно від бажання Замовника і від умов конкретного підприємства. Водогрійна котельня також може працювати на різних видах палива якось на газу (природний газ, скраплений газ), на дизельному паливі, на мазуті, мати два види палива: основний і резервний або аварійний (газодизельні, газо-мазутні). Також паливом можуть слугувати різні види твердого палива (деревні відходи, вугілля тощо) і можливо різні види альтернативного палива.

Паро-водогрійні котельні

Паро-водогрійні котельні – це котельні, де тепло виробляється як за допомогою пари, так і за допомогою води, на таких котельнях завжди є виробниче й опалювальне навантаження. У паро-водогрійній котельні встановлюють як парові, так і водогрійні котли. Водогрійні котли використовують за параметрів води, що нагрівається, до 115 ºС, і, як правило, тільки для покриття необхідного навантаження на опалення, вентиляцію і гаряче водопостачання. Парові котли в таких котельнях служать для вироблення пари з її подальшим використанням для виробничих потреб.

Паро-водогрійна котельня може бути виконана в різних варіантах виконання, це може бути блочно-модульна котельня, стаціонарна котельня, може бути як окрема, так і прибудована, залежно від бажання Замовника і від умов конкретного підприємства.

Паро-водогрійна котельня також може працювати на різних видах палива якось на газу (природний газ, скраплений газ), на дизельному паливі, на мазуті, мати два види палива: основний і резервний або аварійний (газодизельні, газо-мазутні). Також паливом можуть слугувати різні види твердого палива (деревні відходи, вугілля тощо) і можливо різні види альтернативного палива.