Радіоуправління краном
Радіокерування краном – це дистанційне керування підйомно-транспортним механізмом за допомогою передачі радіосигналів обладнання (базова комплектація завжди складається з приймача, модуля управління краном та блоку передачі радіосигналів та керуючий пульт). Керуючий пульт, у свою чергу, може бути джойстиком, апаратом з кнопками або програмованою логічною рукавичкою. Завдяки потужності передавача до 5мВт (а робочі смуги частот від 415 до 483 МГЦ) подібні дистанційні системи можна використовувати без спеціальних дозволів – це вимога для забезпечення безпеки під час роботи систем дистанційного керування.
Радіоуправління зараз швидше потреба, ніж додатковий функціонал для системи управління краном, коли є можливість для кранівника перебувати на плодащі (особливо якщо висота підйому вантажу велика, а є необхідність виконувати точні операції швидко).
За допомогою систем дистанційного керування стає можливим не використовувати операторську кабіну та підвісних пультів та керувати підйомно-транспортним механізмом у будь-якій зручній точці радіусу дії пристрою. Це актуально при обмеженому просторі розміщення кран-балки (немає місця розміщення кабіни).
Головна перевага системи дистанційного керування – невелика маса пристрою, ергономічність, мала потужність передавача та великий радіус застосування. Для забезпечення безпеки кранівника можливо налаштувати зони роботи крана і контролювати місцезнаходження оператора крана, таким чином при знаходженні кранівника в небезпечну зону можна зробити зупинку вантажно-підйомного механізму.
Переваги дистанційного керування краном:
- Огляд кранівника не обмежується кабіною, тому визначати місцезнаходження вантажу можна точніше;
- З’являється можливість вибирати найкращі та безпечні точки роботи з вантажами;
- Простіше навчати персонал роботі з дистанційною системою управління;
- Надає будь-якому персоналу навчитися та виконувати роботу оператора крана без наявності окремого оператора крана.