АСУ ТП олійноекстракційного заводу

Компанія Інфоком ЛТД має великий досвід проектування і введення в експлуатацію систем автоматизованого управління (АСУ ТП) цілого комплексу олійноекстракційного заводу включаючи цех екстракції.

Компетенція ІНФОКОМ ЛТД з автоматизації олієекстракціі:

  • Електропосточання
  • АСУ ТП приймання/відвантаження та зберігання у силосі
  •  Освітлення основних та допоміжних приміщень
  • Заземлення й блискавкозахист
  •  Відеоспостереження
  • Система контролю доступу
  • Термометрія (контроль температури)
  • Контроль температури підшипників
  • Автоматичний відбір проб для аналізу якості сировини
  • Контроль руху автотранспорту
  • Ваговимірювальна система

Основні переваги системи управління олієекстракцієй

remote-control

Автоматизація маршрутів

Material flow control

Контроль потоку матеріалів

Зниження витрат енергоресурсів

wear-tear-parts-optimization

Зменшення простоїв на 90%

Security

Зниження зносу обладнання

constant-efficiency

Стабільність продуктивності на рівні 95%

Ділянка приймання і зберігання насіння призначена для розвантаження сировини з авто та з/д транспорту, в разі потреби сушіння сировини, транспортування у зерносховище, довгострокового зберігання і подальшого транспортування у рушально-віячне відділення (РВВ).

На ділянці реалізовані технологічні режими, що підвищують продуктивність і зручність експлуатації: система автоматичної зачистки силосів, взаємних блокувань обладнання, система вибору маршрутів переміщення насіння з можливістю автоматичного запуску та зупинки.

Рушально-віяльне відділення призначено для обрушення насіння та відділення ядра від оболонки.

На ділянці реалізовані технологічні режими, що підвищують продуктивність і зручність експлуатації: система напівавтоматичного запуску відділення, запуск переробки соняшнику або сої/ріпаку та системи взаємних блокувань обладнання.

Олійнопресовий цех призначений для підготовки насіння до віджиму, наступного віджиму олії у пресах та фільтрації олії.

На ділянці реалізовані технологічні режими, що підвищують продуктивність і зручність експлуатації: запуск переробки соняшника або сої/ріпаку, система автоматичного управління кондиціонерами, система автоматичного управління фільтрацією олії, система взаємних блокувань обладнання, система автоматичного управління продуктивністю пресів.

Відділення грануляції шроту та лушпиння призначено для отримання гранул з переробленого лушпиння та шроту. На ділянці реалізований напівавтоматичний запуск грануляції і система взаємних блокувань обладнання.

Ділянка гідратації призначена для видалення з рослинних олій фосфоліпідів, осушення та охолодження олії. На ділянці реалізована система взаємних блокувань обладнання і зручна система візуалізації технологічного процесу.

Ділянка виробництва лецитину призначена для отримання лецитину з очищеної олії, його зберігання та відвантаження. На ділянці реалізований повністю автоматичний процес виробництва та зберігання лецитину, а також система взаємних блокувань обладнання.

Олієсховище призначено для зберігання олії та її подальшого відвантаження на автомобілі або з/д транспорті. На дільниці реалізована автоматична система дозування олії та система взаємних блокувань обладнання.

Ділянка приймання та транспортування призначена для приймання в силоси для зберігання лушпиння з рушально-віяльного відділення, приймання гранульованого лушпиння і шроту з відділення грануляції, а також для приймання шроту з цеху екстракції ( у екстремальних випадках). На ділянці реалізована система вибору маршрутів переміщення продукту з можливістю автоматичного запуску й зупинки.

АСУ водозбору артезіанської води призначена для водопостачання установок водопідготовки виробничої води з подальшою подачею підготовленої води споживачам. На дільниці реалізована система автоматичного вибору свердловин на підставі поточного обсягу споживання води заводом, а також номінального дебіту свердловин і пріоритетності за якістю води.

Система інтеграції з системою управління котла призначена для забезпечення подачі живильної води та лушпиння на котел, а також для розподілу пара по споживачам. На дільниці реалізована система автоматичного регулювання подачі лушпиння в бункер котла на підставі його поточної продуктивності і система взаємних блокувань обладнання.

АСУ режимами роботи електрофільтру призначена для реалізації захистів і блокувань, забезпечення ефективного управління механізмами електрофільтру, обробки та зберігання інформації про протікання технологічного процесу, видачі оперативної інформації оператору, підвищення економічності роботи обладнання за рахунок оптимізації режимів роботи, зменшення часу простою обладнання та часу пускових операцій.

Диспетчерський комплекс забезпечує автоматизацію процесу збору, обробки, накопичення, зберігання та відображення даних отриманих від АСУ ТП всіх виробництв підприємства. Дозволяє оперативно приймати рішення з прийому сировини та передачу його на обробку, здійснювати відвантаження та прийом готової продукції і напівфабрикатів (компонентів) з обробки, виробляти змішування продуктів для отримання товарної продукції та виправлення не кондиції.

Головним завданням MES – це централізований контроль в режимі реального часу процесом на всіх етапах виробництва. Інформація на усі рівні поступає автоматично, в результаті чого виключається людський фактор.

<a href="https://ia.ua/uk/resheniya/rishennya-dlya-agro-promislovogo-kompleksu/avtomatizaciya-procesiv-na-elevatori-kontrol-ruxu-transportu/" >Автоматизація процесів на елеваторі: контроль руху транспорту</a>

<a href="https://ia.ua/uk/resheniya/rishennya-dlya-logistiki/raspoznavanie-nomerov-zh-d-vagonov/" >Розпізнавання номерів залізничних вагонів</a>