Автоматизація прийому зерна на елеваторі в рішеннях для АПК від ІНФОКОМ

Автоматизована система управління транспортом на елеваторі – це апаратно-програмний комплекс з застосуванням RFID-технологій, що включає в себе управління і контроль етапами прийому зерна з транспортних засобів автоматичне/знеособлене взяття зерна на пробу, ваговий комплекс з контролем правильної установки авто для зважування і передачею даних з усіх контрольних точок елеватора в єдине вікно оператора та оформлення звітів.

Що робить система управління?

  • Дані о кількості отриманого зерна
  • Дані по вивантаженим машинам і машинам, що очікують
  • Знеособлене взяття проб
  • Автоматична передача даних з ваг
  • Контроль заповнення силосів
  • Доступ до фото/відео даних
  • Online-доступ до звітів

Переваги впровадження системи контролю руху автотранспорту на елеваторі

Підвищення рівня економічної безпеки

Material flow control

Управління маршрутом автомобілів

Контроль находження вантажівок на території

Підвищення пропускної здатності елеватора

Автоматична передача та обробка даних системою

Online-доступ до даних по автомобілям, чергам, результатам проб, зважуваням, підсумковим показникам

Контроль маршруту автомобіля на елеваторі: зважування та розвантаження

Основним завданням системи контролю і управління полягає в тому, що стартуючи з контрольно-пропускного пункту (КПП), система попередньо адоптивно налаштовується безпосередньо під співробітника, що виконує конкретний бізнес-процес.

За допомогою системи ідентифікації даних о водії та його авто заносяться в систему. Далі водію надається пропуск – його ідентифікатор на всіх контрольних точках переміщення на території елеватора.

При проходженні певної ділянки (візування (реєстрація), відбір проб, ваговий комплекс, дозвіл для певних автомобілів) – дані про проходження контрольної точки і результати вимірювання миттєво надходять в облікову систему, таким чином забезпечується прозорість та контроль за процесами на елеваторі.

RFID-ідентифікація руху автомобіля по елеватору

Крім завдання ідентифікації авто на КПП та інших контрольних пунктах, обладнання RFID дозволяє ефективно вирішувати завдання організації пропускного режиму.

Перед розвантаженням зерна в обов’язковому порядку береться проба і визначається сортність зерна. Для цього використовуються пробовідбірники, отримані проби кодуються та передаються в лабораторію для проведення подальших аналізів.

Кодування проби виключає людський фактор. Всі ланки роботи підприємства знаходяться під контролем.

Після проведення аналізів і внесення результатів проб в систему – водій отримує повідомлення – чи дозволено розвантаження його автомобілю за результатами дослідження, за допомогою ідентифікаційної карти водія оновлюється доступ до наступної ділянки – проїзд до ваг або слідування до КПП для виїзду з території.

Така ж важлива контрольна точка обліку – автомобільна вагова. Через ваги находить зернова продукція з полів, виконується облік внутрішніх переміщень, відпустка продукції споживачам і на внутрішнє споживання підприємств. Дані з вагових комплексів – основа для накопичення облікової інформації на елеваторі.

Результати зважування миттєво передаються в систему і зберігаються . Проблема достовірності рішається установкою датчиків позиціонування, які не дозволяють автомобілю неправильно встановлювати авто і не вірно отримувати дані з ваг. Крім того, дані о зважуванні передаються автоматично, що вбирає питання невірного внесення даних оператором і забирається людський фактор.