Відмінність MES систем от ERP

Які відмінності між MES-системами і ERP-системами, чому вони знаходяться на різних рівнях інформаційної структури?

Впровадження MES системи дозволяє компанії управляти поточною виробничою діяльністю з максимальною ефективністю, скорочуючи витрати виробництва і підвищуючи продуктивність праці. На відміну від ERP систем, в першу чергу орієнтованих на вирішення фінансово-економічних та управлінських завдань, MES системи акцентують увагу безпосередньо на процесі виробництва. Вони надають більш повну і точну інформацію про виробничі процеси, відповідаючи на питання: як дійсно здійснюється випуск продукції?

.

ERP-системи фокусуються на планування виконання замовлень, тобто відповідають на питання: коли і скільки продукції повинний бути зроблений?

MES системи фокусуються на питанні: як насправді виробляється продукція? І оперують більш точною інформацією про виробничі процеси.

Наприклад, в ERP системі співробітник в один день або працює або на лікарняному, в ній можуть не цікавити тонкощі, що він 3 години 17 хвилин пропрацював, а тільки потім потрапив до лікарні, а в той же час MES документує роботу персоналу з більшою точністю, т .до. це необхідно для документування виробництва продукції.

MES система — це з’вязуюча ланка між  ERP системами й АСУТП.

«ІНФОКОМ ЛТД» у своїх системах логістики, а також відстеження й документування виробничих процесів використовую мобільні системи збору даних.

Для вибухонебезпечних і пожежонебезпечних приміщень «ІНФОКОМ ЛТД» в своїх системах логістики і управління виробництвом використовує бездротові точки доступу (wi-fi), системи введення-виведення (монітори з сенсорними дисплеями і клавіатури), сканери штрих-кодів і термінали збору даних в ATEXі UL-виконанні

.

Схема різниці MES vs ERP

mes2
Opcenter-APS-infocom